×

آدرس : تهران، بلوار میرداماد، خیابان مصدق شمالی(نفت سابق)، بین 10 و 12 نفت شمالی، پلاک 26، طبقه 3،واحد31

تلفن : 02126423216     09120237760    
ساعت کاری:شنبه تا پنجشنبه   17 - 8:30


ایمیل : info@persiadoorco.com sales@persiadoorco.com

×

جستجو کاتالوگ

جستجو کنید

قیمت درب اتوماتیک چگونه است

قیمت درب اتوماتیک به موارد متفاوتی بستگی دارد. همانطور که می دانید درب های اتوماتیک دارای مدل ها و جنس های مختلفی هستند و همین تنوع نیز موجب می شود تا قیمت درب اتوماتیک کاملا متفاوت باشد. در ادامه به توضیح برخی عوامل موثر در قیمت درب اتوماتیک خواهیم پرداخت.

قیمت درب اتوماتیک

قیمت درب اتوماتیک به عوامل متفاوتی بستگی دارد. با توجه به اینکه درب‌های اتوماتیک کاربرد و مدل‌های متنوعی دارند، قیمت‌هایشان نیز متفاوت است. در ادامه می‌کوشیم با توجه به انواع متنوع این درب‌ها، به عوامل متفاوتی که در قیمت درب اتوماتیک مؤثر است، بپردازیم.

عوامل مؤثر بر قیمت درب اتوماتیک

پس از معرفی انواع مختلف درب اتوماتیک، حال به معرفی عوامل مؤثر بر قیمت درب اتوماتیک خواهیم پرداخت.

تأثیر مدل بر قیمت درب اتوماتیک

همانطور که در بالا اشاره شد، درب‌های اتوماتیک مدل‌های متنوعی دارند. هر کدام از این مدل درب‌ها ویژگی‌ها و کاربری‌های متفاوتی دارند و بنابراین قیمت‌های متفاوتی نیز دارند. پیش از خرید، باید در ابتدا نوع کاربری و همچنین فضای موجود برای نصب درب اتوماتیک را معین کرد و سپس از میان مدل‌های متنوع درب اتوماتیک مناسب‌ترین را انتخاب کرد. پس از انتخاب مدل، می‌توانید به ویژگی‌های مهم دیگر بپردازید و بهترین انتخاب موجود را داشته باشید.

تأثیر جنس بر قیمت درب اتوماتیک

معمولاً درب‌های اتوماتیک را با جنس شیشه‌شان می‌شناسیم. اما قطعاً مواد دیگری نیز در ساخت درب‌ها استفاده می‌شود. جنس چهارچوب‌ها و مقاومت آن‌ها و همچنین جنس شیشهٔ استفاده‌شده بر روی بال‌ها نیز نقش مهمی در قیمت درب دارند. در برخی مدل درب‌ها نیز به جای شیشه از طلق، فلز، یا چوب استفاده می‌شود. بنابراین عواملی مانند جنس چهارچوب و بال درب در قیمت تمام‌شدهٔ محصول تأثیرگذار است. در خصوص شیشه نیز این مورد حائز اهمیت است که شیشه‌ها جنس‌های بسیار متفاوتی دارند و این نکته نیز بر قیمت درب اتوماتیک تأثیر مستقیم می‌گذارد. شیشه‌های نشکن و آنتی‌رفلکس و همچنین شیشه‌های آیینه‌ای و سایر مدل‌های شیشه قیمت‌های متفاوتی دارند و بنابر نیاز می‌توان از میان آنها انتخاب کرد. 

قیمت درب اتوماتیک

جنس پنل و چهارچوب نیز تاثیر زیادی بر روی قیمت درب اتوماتیک دارد. درب های شیشه ای و پلاستیکی می توانند ارزان ترین گزینه باشند و درب های فلزی که از فولاد سنگین و مستحکم ساخته شده اند نیز درب هایی گران قیمت به شمار می روند.

تأثیر سنسور بر قیمت درب اتوماتیک

سنسور‌ها در واقع چشم سیستم الکترونیکی درب‌های اتوماتیک‌ اند. با توجه به محل نصب و کاربری درب‌ها، از سنسور‌های متفاوتی در آنها استفاده می‌شود. معمولاً در درب‌های اتوماتیک معمولی، از سنسور‌های مادون قرمز یا مایکرو ویو استفاده می‌شود که با نزدیک شدن شخص به محدودهٔ سنسور، دستور به باز شدن درب می‌دهند و پس از خالی شدن محدودهٔ سنسور درب را می‌بندد. با وجود این، سنسور‌های دیگری نیز در این درب‌‌‌ها استفاده می‌شوند. برای مثال، در انبار‌ها از سنسور‌های حساس به فشار یا وزن استفاده می‌شود که بعد از قرارگرفتن فرد یا بار بر روی سنسور، درب به ‌طور خودکار باز می‌شود. بنابراین، نوع سنسور و میزان حساسیت آن تأثیر بسیاری بر قیمت درب اتوماتیک می‌گذارد.

تأثیر موتور بر قیمت درب اتوماتیک

موتور بخش اصلی درب اتوماتیک است. نیروی موتور است که موجب باز و بسته شدن درب‌ها می‌شود. هرچقدر عبور و مرور از درب‌ها بیشتر باشد، به موتور قویتر و با طول عمر بالاتر نیاز است. موتور‌ها در اندازه‌ها و مدل‌های متنوعی ارائه می‌شوند که توان فنی و مصرف انرژی متفاوتی دارند. در درب‌های اتوماتیک لولایی نکتهٔ دیگری در خصوص موتور وجود دارد که بر قیمت آنها مؤثر است. برای اینکه این درب‌ها قابلیت باز شدن به هر دو سمت داخل و بیرون را داشته باشند، لازم است از موتوری قوی‌تر و همچنین لولای باکیفیت‌تر و دوطرفه بهره ببریم که این خود قیمت را افزایش خواهد داد.

موتور به عنوان قلب اصلی درب اتوماتیک عمل می کند. این موتور است که با فرمان گرفتن از سنسور اقدام به باز و بسته کردن درب می کند و بیشترین مصرف انرژی نیز توسط موتور درب انجام می شود. بنابراین کاملا مشخص است یکی از عوامل تایین کننده در قیمت درب اتوماتیک، موتور دستگاه است. در صورت استفاده از موتوری با طراحی جدید که در کنار مصرف کم توان کاری بالایی دارد و همچنین دارای طول عمر مناسبی است باید مبلغ زیادی بپردازید.

تأثیر ویژگی‌های امنیتی بر قیمت درب اتوماتیک

یکی از دلایل اصلی برای انتخاب درب اتوماتیک قیمت درب اتوماتیک و یکی دیگر امنیت بالای این نوع درب‌ها است. مدل‌های متفاوت درب‌های اتوماتیک ویژگی‌های امنیتیِ متفاوتی دارند که این امر بر قیمت تمام‌شدهٔ محصول تأثیرگذار خواهد بود. معمولاً کیفیت امنیتیِ درب‌ها به مقاومت درب دربرابر عوامل آب‌وهوایی، ضربه، و اصابت عوامل خارجی و همچنین ویژگی‌های الکترونیکی آن مرتبط است. در خصوص مقاومت، جنس درب تأثیرگذار است که در بالا درباره‌اش توضیحات لازم ارائه شده است. ویژگی‌های الکترونیکی نیز به استفاده از تراشه‌های هوشمند نصب‌شده بر روی موتور درب بستگی دارد. این تراشه‌ها می‌توانند به‌صورت خودکار یا دستی رفت‌وآمد را کنترل کنند و در موارد خاص از ورود و خروج جلوگیری کنند، یا میزان باز و بسته شدن درب را کنترل کنند.

بهره‌گیری از ویژگی‌های امنیتی متنوع به نیاز و نوع کاربری بستگی دارد. اگر درب فقط برای ورود و خروج اصلی ساختمان باشد و امنیت ساختمان به شیوه‌های دیگر تأمین ‌شود، نیاز به استفاده از ویژگی‌های امنیتیِ متنوع و گران‌قیمت در این درب‌ها نیست. اما اگر برای مثال اگر قصد دارید درب اتوماتیک را برای خروج اضطراری نصب کنید، به‌آسانی می‌توانید مسیر ورود و خروج را مسدود یا یک‌طرفه کنید و از راه دور آن را قفل کنید. همچنین می‌توانید برای باز و بسته شدن درب زمانبندی تعیین کنید.

تمامی موارد که تا به اینجا ذکر شد، مانند مورد استفاده از درب، لوله و نوع اتصالات، مشخصات ظاهری درب ها مثل شیشه و تاثیر سنسورها و یا تاثیر موتور و تاثیر ویژگی های امنیتی در تعیین قیمت درب اتوماتیک موثر است. نمی توان بدون در نظر گرفتن این موارد قیمت درب اتوماتیک را اعلام کرد.

تاثیر استانداردهای امنیتی بر قیمت درب اتوماتیک

استاندارد ایمنی برای سیستم درب های اتوماتیک رعایت است. از آنجا که این اجزاء دارای درایوهای الکتریکی هستند، به عنوان ماشین آلات مورد استفاده در دستورالعمل ماشین آلات قرار می گیرند. بنابراین، آنها به خواسته های ایمنی خاص نیاز دارند. اپراتور قانونی موظف است که حرکات باز و بسته شدن درب های اتوماتیک و منابع مرتبط با خطر را تضمین کند. این عامل مهمی در قیمت درب اتوماتیک می باشد.

فشار دادن دستگیره های درب یا دستگیره های درب چرخشی یا کشیدن درب ها و بستن درب ها با دست می تواند سختی به همراه داشته باشد و در هر بار استفاده ایجاد مزاحمت کند. مردم اغلب فراموش می کنند که درب ها را پس از ورود و خروج ببندند. برای بعضی افراد، برای مثال، باز کردن درب و سپس بسته شدن آن غیر ممکن است، برای افرادی با صندلی چرخدار، کودکان، افراد مسن یا معلولین. درب های اتوماتیک دسترسی راحت به ساختمان ها را برای همه افراد فراهم می کنند.

در بسیاری از ساختمان ها و سوپر مارکت ها، هتل ها و نمایندگی های خودرو و همچنین در دفاتر دولتی و بیمارستان ها که درب ها به طور خودکار باز می شوند و سپس دوباره بسته می شوند، این دربها به عنوان ورودی های استاندارد می باشند. درب های اتوماتیک دارای انواع مختلفی می باشند، که با توجه به انواع مختلف قیمت درب اتوماتیک نیز تغییر می کند. قیمت درب اتوماتیک به عوامل متفاوتی بستگی دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

قیمت درب اتوماتیک

موارد استفاده و عوامل موثر در قیمت درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک اجازه دسترسی، خروج و عبور از ساختمان ها را در بسیاری از مکان ها بدون دسترسی مدرن می دهد. آنها برای ساختمان هایی با حجم رفت آمد بالا، بسیار مناسب هستند. استفاده از درب های اتوماتیک در حال حاضر در بخش های زیر به صورت یک استاندارد در آمده است:

در بخش سلامت، سیستم های درب های اتوماتیک راه حل های بهداشتی برای بازدید کنندگان، بیماران، پزشکان و مراقبین است که از طریق درب ها عبور می کنند و دیگر نیازی به باز کردن درب به صورت دستی ندارند و در عین حال اجتناب از گسترش هر گونه میکروب را فراهم می کند. قیمت درب اتوماتیک در زمینه بیمارستانی متفاوت است، زیرا سرعت در درب ها مهم است و این عامل مهمی در تعیین قیمت و قیمت درب اتوماتیک می باشد.

دسترسی اتوماتیک به آشپزخانه و دیگر مناطق، کارکنان با ایمنی کامل وظایف خود انجام می دهند و تضمین ارائه صحیح خدمات را در پی خواهد داشت. دسترسی پذیری، ایمنی و بهداشت، مزایای مهم در این بخش هستند. قیمت درب اتوماتیک در آشپزخانه ها هم کمی متفاوت است، زیرا ویژگی عایق که از خروج بو جلوگیری می کند، در قیمت درب اتوماتیک تاثیر گذار است.

قیمت درب اتوماتیک

سیستم درب اتوماتیک مشتریان را به کسب و کار هدایت می کند و به عنوان یک مزیت رقابتی برای راحت افراد به کار می رود. این درب ها یک محیط سبک و جذاب برای خرید را ایجاد می کنند. آنها همچنین به صرفه جویی در انرژی کمک می کنند، زیرا تنها زمانی که لازم است باز می شوند که این امر به حداقل رساندن اثرات بر روی دمای داخلی و صرفه جویی در انرژی را به دنبال دارد. بنابراین با توجه به این ویژگی ها، پرداخت هزینه برای خرید درب اتوماتیک با قیمت مناسب، کاملا منطقی به نظر می رسد. قیمت درب اتوماتیک در بخش خرده فروشی تقریبا مناسب تر از سایرین می باشد.

ساختمان های عمومی: در حال حاضر دسترسی به ساختمان های عمومی مورد نیاز است. سیستم درب های اتوماتیک یک راه حل کارآمد و ایمن در این بخش هستند، قیمت درب اتوماتیک همانطور که گفته شد، از نظر زمینه ای که مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت است. پس نمی توانیم قیمت درب اتوماتیک را برای تمامی محصولات یکسان در نظر بگیریم.

انواع درب های اتوماتیک و قیمت درب اتوماتیک

سیستم های درب های اتوماتیک برای انواع درب ها، چه بزرگ یا کوچک، سنگین و یا سبک، در دسترس هستند. علاوه بر این، تقریبا هر طراحی قابل تصوری برای این محصول امکان پذیر است: تمام شیشه، قاب، چوبی، آلومینیوم یا فولاد، همه گزینه ها امکان پذیر هستند که با توجه به مواردی که در ساخت انتخاب می کنید قیمت درب اتوماتیک متغیر خواهد بود.

قیمت درب اتوماتیک


عناصر اتوماسیون درب و نقش آن در قیمت درب اتوماتیک

سیستم های اتصالی مورد استفاده در درب های اتوماتیک با ایجاد قابلیت کشویی در این درب ها باعث به حرکت در آمدن خودکار آن ها می شوند. سیستم و اتصالاتی که در ساخت درب ها مورد استفاده قرار می گیرد در تعیین قیمت درب اتوماتیک موثر است. این نوع اتصالات اتوماتیک کشویی تاثیر گذار در قیمت درب اتوماتیک شامل چندین جزء هستند که عبارتند از:

دستگاه فعال سازی: فرمان باز شدن درب را ثبت می کند و آن را به واحد کنترل درایو انتقال می دهد. به دلایل راحتی، انواع مختلفی از آشکارسازها اغلب به درب اتوماتیک نصب می شوند.

واحد کنترل: این مغز سیستم است که معمولا شامل سوئیچ های تایمر، تنظیمات برای باز کردن سرعت، زاویه ها و زمان نگهداری باز است، که در قیمت درب اتوماتیک تاثیر گذار هستند.

درایو: درایو درب از موتور برای باز کردن درب استفاده می کند. درایو درب را باز می کند و دوباره آن را می بندد.

برای استعلام و دریافت لیست قیمت درب اتوماتیک در انواع مختلف با کارشناسان پرشیا در تماس بگیرید.محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!