دوایر دولتی و نهادها

دوایر دولتی و نهادها

طراحی و اجرای عملیات ساختمانی در بناهای موجود

چه ساختمان مورد نظر نیاز به تعمیر و نوسازی داشته باشد و یا بازسازی کامل آن بر مبنای اسناد تاریخی (جهت حفظ ماهیت بناهای حفاظت شده یا تاریخی) لازم باشد، باید تکنولوژی روز را به شیوه‌ای در این فرایند استفاده کرد که تا حد امکان ظاهر بنا را برهم نزند. پیشرفته‌ترین تکنولوژی موجود با امنیت بسیار بالا در مجموعه‌ی Slimdrive GEZE استفاده شده است که تنها 7 سانتی‌متر ارتفاع دارد.

به عنوان مثال، سیستم Slimdrive SL-FR که در سیل پست زوریخ نصب شده است، در شرایط اضطراری درها را همیشه باز نگه می‌دارد. در سیستم Slimdrive از درایو یونیت‌های ظریفی استفاده شده است که تکنولوژی کنترل مدرن و هوشمند سیستم در آنها استفاده شده است، و زمان باز نگه‌داشتن در را بر اساس میزان استفاده تنظیم می‌کند. اگر گردش مراجعه‌کنندگان افزایش یابد، زمان باز ماندن در به صورت خودکار افزایش می‌یابد. می‌توان پارامترهای حرکتی در (شتاب، زمان باز ماندن، و سرعت باز و بسته شدن در) را به صورت جداگانه تنظیم کرد. یونیت کنترل Slimdrive با گذشت زمان خراب و از کار افتاده نمی‌شود، و می‌توان آن را با سیستم مدیریت ساختمان ادغام کرد. به این ترتیب، عملکرد درها از راه دور نیز قابل نظارت و تنظیم خواهد بود.

تلفیق مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین سالن‌های ورودی با نماهای موجود

دستورالعمل‌های محافظت در برابر حریق باید در بناهای تاریخی نیز رعایت شوند. اما چگونه می‌توان این الزامات ویژه را در نصب درهای ضدحریق با سیستم بازنگه‌دارنده در بناهای تاریخی رعایت کرد؟ در بناهای تاریخی ارتفاع‌ فضاها زیاد است و فاصله‌ی بین تیر درگاه و سقف بسیار بیشتر از یک متر است، و به همین دلیل باید حسگرهای دود اضافی در هر دو طرف درها نیز نصب شوند. به همین دلیل استفاده از داکت‌های سیم‌کشی بیشتر در سقف اجتناب‌ناپذیر است. اپراتورها، سازندگان درها، و طراحان در زمان بازسازی بنای دفتر مرکزی انجمن صنایع فلزی دورتموند که بنایی ثبت شده است، با چالشی روبرو بودند، زیرا لازم بود در سقف تاریخی بنا به جز استفاده از تیر در برخی قسمت‌ها تغییری ایجاد نکنند.

سیستم رادیویی موفق GEZE که برای سیستم بازنگه‌دارنده‌ی درها طراحی شده است و تجهیزات بی‌سیم آن راه‌حلی منحصر به فرد برای این مشکل بود. امتیاز سیستم مذکور این است که نیازی به سیم‌‌کشی اضافه ندارد و در نتیجه نیازی به شکافتن سقف نیست.

تقویت سیستم‌های اطفای حریق

اغلب دلیل عمده‌ی بازسازی و مقاوم‌سازی بناهای موجود، بهره‌وری انرژی است: هدف برنامه‌های حفاظت اقلیمی این است که انتشار آلاینده‌ها را تا سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال 1990 به میزان ۴۰ درصد کاهش دهند، و به همین منظور، الزامات تازه‌ای برای مقاوم‌سازی بناهای موجود در نظر گرفته می‌شود. مشاوران GEZE می‌توانند برای عملی کردن این الزامات قانونی و کمک به اجرای برنامه‌های محافظت اقلیمی کمک کنند.

تکنولوژی ساخت پنجره‌ها یکی از تکنولوژی‌هایی‌ست که به آن توجه زیادی می‌شود: به عنوان مثال می‌توانید از درایوها و کنترل‌های «هوشمند» GEZE برای پنجره‌ی نماها و سقف استفاده کنید و به این ترتیب، تهویه‌ای منظم ایجاد کنید. برای فعال‌سازی درایوهای برقی به انرژی بسیار اندکی نیاز است که باعث صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌ها و منابع مورد استفاده در سیستم‌های تهویه‌ می‌شود. علاوه بر این، می‌توان این تکنولوژی پنجره را با شیوه‌های RWA ارائه شده توسط GEZE ترکیب کرد. به این ترتیب، همزمان سیستم ایمنی و اطفای حریق نیز اجرا می‌شود.

بهره‌وری انرژی و مقاوم‌سازی بناهای موجود