×

آدرس : تهران، بلوار میرداماد، خیابان مصدق شمالی(نفت سابق)، بین 10 و 12 نفت شمالی، پلاک 26، طبقه 3،واحد31

تلفن : 02126423216     09120237760    
ساعت کاری:شنبه تا پنجشنبه   17 - 8:30


ایمیل : info@persiadoorco.com sales@persiadoorco.com

×

جستجو کاتالوگ

جستجو کنید

درب اتوماتیک هرمتیک چگونه کار می کند

درب اتوماتیک هرمتیک

درب اتوماتیک هرمتیک یکی از مدل های حرفه ای و خاص درب های اتوماتیک است. این درب ها که دارای ویژگی های عایق بودن و هوابندی پیشرفته ای هستند در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که به حفظ بهداشت و پاکیزگی محیط نیاز زیادی وجود دارد. در ادامه به معرفی کاربرد های درب اتوماتیک هرمتیک و همچنین مزایای استفاده از آن ها خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک هرمتیک

• درب اتوماتیک هرمیتک برای مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به ویژگی های نظافتی و بهداشتی بالایی دارند. این درب ها دارای درزگیری های کاملی هستند که از ورود و خروج هرگونه میکروب و یا جرمی جلوگیری می کنند. از طرف دیگر نیز درب اتوماتیک هرمتیک با ایجاد فشار هوا در هنگام ورود افراد موجب جلوگیری از ورود و خروج آلودگی ها می شود.

• معمولا مدل های مختلف درب اتوماتیک هرمتیک دارای ویژگی های از بین برنده جرم و میکروب هستند. پنل ها از موادی ساخته شده اند که در صورت وجود هرگونه آلودگی آن ها را به شکل خودکار از بین می برند.

• درب اتوماتیک هرمتیک استاندارد های امنیتی بالایی نیز دارد. این درب ها معمولا در مکان های حساس نصب می شوند و تمامی رفت و آمد ها باید به شکل کامل کنترل شوند و نیاز است تا درب ها ویژگی های امنیتی زیاد و پیشرفته ای داشته باشند.

درب اتوماتیک هرمتیک

درب اتوماتیک هرمتیک از آن دست درب‌هایی است که احتمالاً نامش را نشنیده‌اید و شاید هرگز با آنها برخورد نداشته و از آنها استفاده نکرده باشید. هرمتیک در لغت به معنی درزگیری و آب‌بندی کردن است و درب اتوماتیک هرمتیک نیز در مکان‌هایی که بهداشت و هم‌چنین حفظ فشار هوا در آنها بسیار با اهمیت است، استفاده می‌شود. درب‌های هرمتیک کاربری‌های خاصی دارند و با توجه به نوع کاربریِ خاصشان دارای ویژگی‌هایی‌اند که قطعاً نمی‌توانید از سایر مدل‌های درب اتوماتیک انتظار داشته باشید. در ادامه به معرفی انواع درب اتوماتیک هرمتیک و همچنین کاربری‌ها و ویژگی‌های آنها خواهیم پرداخت.

به طور کلی درب‌های اتوماتیک به چهار دسته اصلی کشویی، تاشو، لولایی، و گردان تقسیم می‌شوند. این تقسیم‌بندی بر اساس نوع باز و بسته شدن درب‌ها صورت گرفته است. درب اتوماتیک هرمتیک با توجه به نوع کاربریِ خاص خود فقط می‌تواند از میان دسته‌بندی‌های کشویی و لولایی انتخاب شود. درب‌های کشویی، همان‌طور که از نامشان پیداست، با حرکت کشوییِ پنل‌ها باز و بسته می‌شوند. این مدل درب‌ها پرکاربردترین مدل درب اتوماتیک‌اند و در تمامیِ مکان‌ها از جمله فروشگاه‌ها، ساختمان‌ها و مراکز اداری، بیمارستان‌ها، انبارها و همهٔ بخش‌هایی استفاده می‌شود که ورود و خروج در آنها زیاد است. دومین مدل درب اتوماتیک هرمتیک مدل لولایی است که در آن درب با توجه به نوع نصب و فضا، با بهره‌گیری از موتور و لولا به سمت داخل و یا خارج باز و بسته می‌شود. این مدل درب‌ها به دلیل نیاز به فضای بیشتر برای کار کاربرد کم‌تری دارند، اما برای مکان‌های پرتردّد مناسب‌تر است. البته کاربری این دو نمونه بر اساس پلتفورم هرمتیک کمی متفاوت‌تر بوده که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

درب اتوماتیک هرمتیک مدل کشویی نیاز به فضای کمتری نسبت به درب‌های لولایی دارد و در هنگام کار کمتر باعث ایجاد اختلال در هوا میشود - این عامل آنها را برای محیط‌های بیمارستانی که بهداشت در اولویت قرار دارد، ایده‌آل می‌کند.

درب اتوماتیک هرمتیک مدل لولایی برای مکان‌‌هایی طراحی شده‌اند که کنترل نشت هوا بسیار مهم است. این درب‌ها دارای پوشش منحصر به فردی از جنس نئوپلین‌اند که در اطراف چهارچوب درب نصب و کاملاً درزگیری می‌کند.

کاربرد‌های درب اتوماتیک هرمتیک

درب اتوماتیک هرمتیک ، با توجه به نوع طراحی خاص خود، فقط در موارد خاص و مکان‌های استفاده می‌شود که تأمین امنیت سلامت اولویت بالایی دارد. موارد زیر برخی مکان‌هایی‌اند که این مدل درب‌ها کاربرد دارد:

• درب ایزوله اتاق عمل در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها

• درب ضدعفونی مستحکم در بیمارستان‌ها

• درب‌ محفظه اتاق تمیز در صنعت داروسازی

• درب‌ محافظتی ضد اشعه ماوراء بنفش برای انکولوژی و غیره

• درب‌ اتاق‌های تصویر برداری بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها

• درب‌ انبار‌های مواد غذایی حساس

• درب‌ اتاق اصلی آزمایشگاه‌ها

• درب آزمایشگاه‌های کنترل کیفی

• درب اتاق‌های امنیتی ویژه

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، درب اتوماتیک هرمتیک بیش از همه در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های پزشکی کاربرد دارد و این نیز به دلیل نیاز به حفظ پاکیزگی و جلوگیری از ورود جِرم و بیماری به داخل اتاق‌های ایزوله و تمیز مخصوص است.

ویژگی‌های درب اتوماتیک هرمتیک

درب اتوماتیک هرمتیک ویژگی‌های بسیاری دارد که در ادامه به اختصار به بعضی از آنها اشاره خواهیم کرد.

• ویژگی‌های بهداشتی. درب اتوماتیک هرمتیک در مکان‌هایی نصب می‌شود که نظافت و بهداشت حرف اول و آخر را می‌زند. بنابراین تمامی درب‌های هرمتیک دارای گواهی‌های بهداشتیِ متعددند و سعی اصلی طراحان این درب‌ها جلب رضایت مشتریان در خصوص موارد بهداشتی است. این درب‌ها با ساختار خاص خود از ورود باکتری‌ها و جِرم‌ها جلوگیری می‌کنند و فشار هوا را در سطح تنظیم‌شده نگه می‌دارند. معمولاً این درب‌ها با ویژگی‌های ضدباکتری در پنل‌هایی مخصوص به بازار عرضه می‌شوند.

• ویژگی‌های امنیتی. به‌دلیل استفاده از درب اتوماتیک هرمتیک در مکان‌های حساس، تمامی این درب‌ها باید دارای ویژگی‌های امنیتیِ بالایی باشند. با توجه به اینکه این درب‌ها علاوه بر توجه به بهداشت باید امنیت اتاق‌های عمل و آزمایشگاه‌ها را نیز فراهم کنند، ایمنی به‌شکل کامل در این درب‌ها رعایت می‌شود. درب‌ها مکانیزم باز و بسته شدن خاصی دارند و با قسمت کنترل به‌طور دائمی کنترل می‌شوند. همهٔ درب‌های هرمتیک بیست‌وچهار ساعته تحت‌نظرند و در صورت بروز مشکل به‌راحتی می‌توان آنها را از راه دور قفل کرد. درب اتوماتیک هرمتیک در مقایسه با سایر درب‌های اتوماتیکِ موجود در بازار، ویژگی‌های امنیتیِ بیشتر و پیشرفته‌تری دارد.

• پنل محکم. برای جلوگیری از آلودگی و همچنین نظافت آسان‌تر، درب اتوماتیک هرمتیک از جنس فلز تولید می‌شود. درب‌های شیشه‌ای به‌دلیل مستعد بودن شیشه در جذب باکتری و لکه در مکان‌هایی که بهداشت در اولویت است استفاده نمی‌شوند و فقط فولاد ضدزنگ و قدرتمند در این درب‌ها به‌کار می‌رود. همهٔ این درب‌ها به سیستم ضدباکتری نیز مجهز می‌شوند تا همراه با امکان نظافت سریع، خود نیز بتوانند از نفوذ باکتری‌ها جلوگیری کنند. معمولاً درب اتوماتیک هرمتیک به پنجره کوچکی نیز مجهز است تا امکان دیدن داخل اتاق و همچنین ورود نور به آن فراهم شود و جنس شیشهٔ به‌کاررفته در این پنجره نیز بسیار خاص است و دربرابر باکتری و جِرم مقاوم است. در کنار پنل محکم، از چهارچوب قوی و با جنس مناسب نیز استفاده می‌شود تا ویژگی ضدباکتری درب‌ها به‌خوبی عمل کند و همچنین درزگیری به‌طور کامل انجام شود تا بتوان فشار را به‌راحتی روی میزان تنظیم شده نگه داشت.

منبع1

منبع2

منبع3

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!