دانشگاه ها و آموزشگاه ها

دانشگاه ها و آموزشگاه ها

سازه‌های بدون مانع و سیستم حفاظت در برابر حریق اهمیت بسزایی دارد، اتوماسیون به لحاظ کارکردی بخش مهمی از عملیات ساخت است و طراحی همگانی به‌طور قابل‌توجهی مرکز توجه شده است. راه‌حل‌های GEZE در برآوردن این نیازها به شما کمک می‌کند.

ایمنی مناسب، کارکرد و زیبایی‌

ساختمان‌های عمومی باید به‌راحتی پیدا شوند، قابل‌دسترس و قابل‌استفاده برای همه افراد باشند، از جمله افرادی که توانایی حرکتی محدود، یا اختلال در توانایی‌های بصری و شنوایی دارند و همچنین افرادی که نابینا و ناشنوا هستند. این امر با سازه‌های بدون مانع تضمین می‌شود (استاندارد مورد انتظار در ساختمان‌های عمومی مدرن).

راه‌حل‌های GEZE قابلیت دسترسی را با نیازهای حفاظت در برابر حریق و حفاظت از خروج‌های اضطراری ترکیب می‌کنند. حفاظت در برابر حریق در این مثال بیشتر به معنی حفاظت در برابر دود است تا آتش، زیرا اکثر قربانیان آتش‌سوزی از استنشاق دود جان خود را از دست می‌دهند، نه آتش. سیستم استخراج دود و گرما (RWA) می‌تواند دود را در نقطه‌ای که ایجاد می‌شود تخلیه کند و اطمینان دهد که همه می‌توانند با امنیت از در‌های خروجی به بیرون فرار کنند. این خواسته‌ها در مفهوم حفاظت در برابر حریق مدنظر قرار گرفته‌اند.

شرکتGEZE نیازهای سیستم مدیریت ساختمان‌های عمومی را درک کرده و شما را در هر فاز از پروژه حمایت می‌کند.

تالارهای شهر، دفاتر شهری و وزارتخانه ها به‌عنوان مکان‌های عمومی برای شهروندان

ورودی‌هایی که هر روز یا در هر ساعت توسط صدها نفر استفاده می‌شوند، باید نیازهای ایمنی و دسترسی را برآورده کنند. راه‌حل‌های GEZE می‌تواند به شما کمک کنند.

برای مثال، ورودی تالار شهر «ویک‌فیلد» طراحی مجدد و ایمن‌تر شده است: دو در اتوماتیک کشویی دولنگه‌ی شیشه‌ای در طاق‌های بزرگ ورودی قبلی نصب شده است تا دسترسی به سالن انتظار و دفاتر فردی را فراهم کند. این کار، ضمن حفظ نور و شفافیت، با افزودن راهرو طرح جدیدی برای ورودی ایجاد کرده است. در اتوماتیک کشویی شیشه‌ای مدل Slimdrive SL NT، از سری در‌های جدید، براساس قانون برابری و استاندارد BS 8300 بریتانیا، دسترسی بدون مانع، حفاظت از خروجی اضطراری و بهره‌وری انرژی را با جلوگیری از ورود سرما فراهم می‌کند.

به مطالعه موردی تالار شهر ویک‌فیلد رجوع کنید.

ورودی‌های پرتردد

راه‌حل‌های GEZEبه‌آسانی نیازهای فنی در و پنجره را برآورده، و ایمنی و کارکرد را فراهم می‌کنند. با ترکیب راحتی و زیبایی‌، پیشنهادهای GEZE ساختمان‌های عمومی را جذاب‌تر می‌کند. شفافیت معیار کیفی نهادهای محلی است و در سیستم‌های مدیریت ساختمان منعکس می‌شود: برای مثال، شرکت GEZE در ساختمان جدید اداره محیط زیست فدرال در دسایو سیستم‌های تمام شیشه‌ای یکپارچه (IGG) نصب کرده است. اتصالات و پروفیل‌ها به‌طور نامعلوم بین قاب و شیشه جا گرفته‌اند. چاپ اختصاصی لبه‎های پیرامونی سطح شیشه‌ای تخت ایجاد می‌کند. این راه‌حل بدون از دست دادن قابلیت ترکیب با سیستم‌های فنی مختلف، بالاترین استانداردهای طراحی را نیز برآورده می‌کند.

در‌های گردان در «موبیلیتی سنتر ÖAMTC» در وین نه تنها از جریان هوا و صدای بیرون جلوگیری می‌کنند‌؛ بلکه به‌عنوان یک عنصر چشمگیر و "نقطه محوری" در راهروی بزرگ عمل می‌کنند. این درها دنیای درون و بیرون را به‌هم متصل می‌کنند، درحالی‌که زیبایی‌ و شفافیت نمای بیرونی شیشه‌ای را نیز حفظ می‌کنند. دیواره و لنگه‌های در چرخشی استوانه‌شکل با چارچوب خوب و ظریف یک اثر درخشان و شفاف جذاب ایجاد می‌کند. لبه‌های شیشه با پروفیل‌های آلومینیومی جدا پوشانده شده‌اند. روکش پروفیل باکیفیت و با لبه‌های گرد شده نشانگر ظرافت است.

محصولات GEZE دسترسی برای همه، حفاظت در برابر حریق و طراحی را در کتابخانه شهر اشتوتگارت تضمین کرده است. در گردان دولنگه‌ی تمام اتوماتیک با سیستم Slimdrive انتظارات بازدیدکنندگان را برآورده می‌کند: راحتی، امنیت، سکوت و طراحی دقیق کتابخانه مدرن. با وجود کلیدهای فعال‌سازی دستگیره‌ی در، یک فشار ملایم برای باز شدن بی صدای در‌های بلند کافی است.

در‌های گردان ویژگی چشمگیر و نقطه محوری هستند.

راحتی و طراحی با دسترسی برای همه رابطه نزدیک دارد. اصطلاح طراحی همگانی در این زمینه اهمیت بسیار زیادی دارد. این ایده‌ی طراحی بین‌المللی فضاهای نشیمنی ایجاد می‌کند که برای همه به یک اندازه در دسترس، قابل‌درک و قابل‌استفاده‌اند. با توجه به این ایده، ساختمان‌ها باید برای بیشترین افراد ممکن، بدون کمک شخص ثالث، به‌راحتی قابل‌دسترسی باشند. طراحی همگانی معطوف به یک مخاطب خاص نیست: هدف آن آسان کردن شرایط برای همه است.

یک مثال از نحوه اجرای این ایده طراحی توسط GEZE موتور در اتوماتیک چرخشی پاورتِرن است. این موتور در‌های بزرگ و سنگین با وزن لنگه ‌600 کیلوگرم را بی‌خطر و با اطمینان باز می‌کند و یک راه‌حل کاربردی خوب برای ساختمان‌های عمومی است - از جمله، برای در‌های ضدحریق تا 300 کیلوگرم. در عین حال، ارتفاع کلی کم آن با هر طرحی کاملا متناسب است. عملکرد چرخشی هوشمند منحصر به فرد نیز امکان عبور دستی از در را برای هر کسی در هر زمان تسهیل می‌کند. از راه‌حل‌های قابل‌اطمینان RWA تا سیستم‌های اینترلاک امنیتی پیچیده: به‌عنوان یک تیم اجرایی صحیح،GEZE Powerturn می‌تواند انعطاف‌پذیری را با طیف وسیعی از سیستم‌های مختلف ترکیب کند: سازگاری عالی در انواع محصول.

طراحی همگانی

فضای روشن و باز: نمایی از سالن مطالعه زیر پنجره نیم‌گرد کوچک مرکزی

در‌های کشویی شیشه‌ای ضدحریق T30 مجهز به موتورهای Slimdrive SL محصول منحصربفرد مشترک بین GEZE و متخصص در و گیت Hörmann هستند. این ترکیب تنها در کشویی ضدحریق اتوماتیک است که توسط موسسه آلمانی مهندسی سازه (DIBt) (شرکت ساختمانی ذی‌صلاح) تأیید شده است. در‌های کشویی اتوماتیک کاملا شیشه‌ای با رده‌ی حفاظت حریق T30، محصولی تأییدشده را در اختیار معماران و نقشه‌کش‌ها می‌گذارد.

در صورت وقوع آتش سوزی، در‌ها به‌صورت اتوماتیک بسته می‌شوند و آرام‌بند ضدحریق بی‌خطر را نشان می‌دهند - حتی اگر قبلاً عملکرد باز نگه داشتن در اتوماتیک استفاده شده باشد. این در‌ها در مسیر عبور هیچ ریل راهنما ندارند و در "عملیات عادی" سهولت دسترسی بدون مانع را تضمین می‌کنند.

سیستم در کشویی ضدحریق (GEZE-Hörmann).