×

آدرس : تهران، بلوار میرداماد، خیابان مصدق شمالی(نفت سابق)، بین 10 و 12 نفت شمالی، پلاک 26، طبقه 3،واحد31

تلفن : 02126423216     09120237760    
ساعت کاری:شنبه تا پنجشنبه   17 - 8:30


ایمیل : info@persiadoorco.com sales@persiadoorco.com

×

جستجو کاتالوگ

جستجو کنید

تعمیر درب اتوماتیک

تعمیر درب های اتوماتیک به دلیل استفاده زیاد از آن ها بسیار ضروری است. درب های پارکینگ و درب های وردی ساختمان ها اگر برای مدت کوتاهی نیز خراب شوند مشکل بزرگی در تردد ساکنین ایجاد می کند بنابرین باید خیلی سریع نسبت به تعمیر درب اتوماتیک اقدام کرد.

امروزه درب های اتوماتیک در بسیاری از ساختمان ها به کار برده می شوند. آن ها دسترسی و انتقال افراد و وسایل را بسیار آسان تر می کنند و خاطرۀ خوبی به آن ها می دهند.

درب های اتوماتیک قسمت های مختلفی دارند که هر کدام از آنها نقشی در باز و بسته شدن ایفا می کند. این قسمت های مختلف روزانه و با حجم عبور و مرور بار ها به حرکت می افتند و طبیعتا پس از مدتی بر اثر تکرار حرکت ممکن است آسیب ببینند و به تعمیر درب اتوماتیک نیاز شود. رعایت نکات مربوط به نگهداری و تعمیر درب اتوماتیک هنگامی که مشکلی پیش می آید، عمر مفید درب ها را افزایش می دهد و باعث ارتقای عملکرد آنها نیز می شود.

بنابراین اگر شما برای مکانی از درب اتوماتیک استفاده می کنید، باید به طور منظم آنها را بررسی کنید تا از کارایی و ایمنی شان مطمئن شوید و اگر لازم بود به تعمیر درب اتوماتیک اقدام کنید.

در صورتی که در نگهداری و تعمیر درب اتوماتیک محل کارتان کوتاهی یا سهل‌انگاری کنید، مشکلاتی از قبیل به خطر افتادن ایمنی کارمندان و حتی مشکلاتی از طرف بیمه خواهید داشت. یعنی اگر کسی آسیب ببیند، این خود شما هستید که باید هزینه ها را پرداخت کنید و فرد آسیب دیده می تواند از شخص شما شکایت کند.

تعمیر درب اتوماتیک

تعمیر درب اتوماتیک در مواقع لازم ( حتی اگر مشکل کوچکی وجود داشته باشد ) به صرفه‌جویی در مخارج مربوط به نگهداری کمک می کند. چرا که تعمیر درب اتوماتیک در مواجهه با یک مسئلۀ کوچک، به صرفه تر از تعمیر درب اتوماتیک در مواجهه با مشکلات ناشی از پیشرفت آن مسئله می باشد.

در تعمیر درب اتوماتیک از چه کسانی باید کمک گرفت؟

یکی از بهترین تدابیری که شما می توانید در نظر بگیرید، داشتن یک برنامۀ منظم برای سرکشی کردن و در صورت نیاز تعمیر درب اتوماتیک می باشد. ارائه دهندگان خدمات مربوط به درب های اتوماتیک معمولا طرح های مختلفی برای معاینات فنی پیشنهاد می دهندکه عموما به صورت بررسی های سالیانه می باشد. این معاینات باید شامل امور تخصصی و فنی عملکرد درب اتوماتیک و همچنین امور مربوط به ایمنی باشد تا در صورت نیاز اقدام به تعمیر درب اتوماتیک شود.

علاوه بر این ها، بهتر است چنانچه نیاز به تعمیر درب اتوماتیک داشتید، خودتان به تنهایی دست به کار نشوید و از متخصصین تعمیر درب اتوماتیک کمک بگیرید.

همچنین می توانید از شرکت هایی که در زمینۀ تعمیر درب اتوماتیک به طور تخصصی فعالیت می کنند بخواهید تا مهندسانشان را به طور منظم و مستمر برای بررسی و در صورت نیاز تعمیر درب اتوماتیک، به محل مورد نظر شما بفرستند. زیرا آنها به تکنولوژی‌ها و همچنین قوانین روز واقف هستند و می توانند با توجه به آنها بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهند. این کار خیال شما را بابت امنیت و کارامد بودن درب های اتوماتیک راحت می کند و می توانید با خیالی آسوده به کسب و کار خود مشغول شوید.

در نهایت باید گفت برای تعمیر درب اتوماتیک هر چه از فرد متخصص تری کمک بگیرید، می توانید بیشتر مطمئن باشید که مشکلتان بر اثر ناشی گری بزرگ تر نخواهد شد.


تعمیر درب اتوماتیک چه زمان هایی لازم می شود؟

همان طور که خودتان هم می دانید، چنانچه در اتوماتیک شما ناگهان از کار افتاد و یا دیگر حرکت نکرد باید به تعمیر درب اتوماتیک فکر کنید.

در بیشتر مواقع چنین مشکلاتی، ناشی از اختلال در عملکرد موتور ها است. این اتفاقات معمولا زمان هایی رخ می دهند که موتور درب اتوماتیک آسیب دیده و نیازمند تعمیر یا جایگزینی می باشد. بهترین کار در چنین مواقعی تماس با تیم متخصص همان برندی است که درب اتوماتیک را به شما ارائه کرده است، زیرا بهتر از هر کس دیگری از پس این کار بر می آیند. برای تعمیر درب اتوماتیک باید بررسی شود اشکال دقیقا به کجا بر می گردد، زیرا ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال، احتمال دارد سنسور حرکت از کار افتاده باشد یا در عملکرد سیستم کنترل از راه دور خللی وجود داشته باشد.


توصیه هایی برای تعمیر درب اتوماتیک هنگامی که مشکل جدی ای وجود ندارد

اگر به طور ناگهانی با مشکلی در باز و بسته شدن درب اتوماتیک خود شدید، پیش از اقدام به تماس با یک متخصص تعمیر درب اتوماتیک می توانید به توصیه های زیر عمل کنید.

• فیوز را چک کنید

بله، درست خواندید، فیوز را چک کنید! ابتدا به کمک دفترچۀ راهنما و یا اینترنت محل دقیق فیوز ماشینتان را پیدا کنید. ( معمولا زیر ستون فرمان یا در محفظۀ موتور می باشد ) چنانچه فیوز باد کرده است، آن را تعویض و سپس درب اتوماتیک خود را امتحان کنید.

• سوئیچ درب اتوماتیک را چک کنید

برخی درب های اتوماتیک، مانند درب اتوماتیک اکثر ون ها و اتوبوس ها، سوئیچ هایی دارند که خاموش و روشن بودن سیستم اتوماتیک را تنظیم می کنند. اگر درب اتوماتیک شما دارای چنین سوئیچی می باشد، پیش از اقدام جدی در جهت تعمیر درب اتوماتیک، بررسی کنید که بر حسب اتفاق سوئیچ سیستم روی حالت خاموش قرار نگرفته باشد.

• قطع کابل باتری

این توصیه مختص درب ماشین می باشد. شما می توانید پیش از اقدام جدی در جهت تعمیر درب اتوماتیک، کابل طرف مثبت باتری را قطع کنید و پس از گذشت مدتی ( 4 دقیقه ) آن را دوباره وصل کنید. با این کار کل سیم کشی ها ریست می شوند و این احتمال وجود دارد که مشکل درب اتوماتیک نیز حل شود.

• کمک گرفتن

چنانچه همۀ مواردی که پیش از این ذکر شده اند را چک کردید و مشکلتان همچنان رفع نشد، وقت آن رسیده است که از یک شرکت که تخصص آن در زمینۀ تعمیر درب اتوماتیک می باشد، ( شرکتی که درب اتوماتیک را از آن خریداری کرده اید در اولویت است. ) بخواهید با فرستادن نیرو های متخصصش به شما در تعمیر درب اتوماتیک کمک کند.

نگهداری و در صورت نیاز تعمیر درب اتوماتیک امری لازم است، در واقع شما نمی توانید یک در را نصب کنید و رهایش کنید بلکه باید با برنامه ای منظم نگهداری های لازم را به عمل آورید. می توان گفت کلید کارایی صحیح و مفید هر چیزی در هر جایی، به مدیریت آن مکان از نظر بررسی و نظارت منظم و متداوم وابسته می باشد.

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!