×

آدرس : تهران، بلوار میرداماد، خیابان مصدق شمالی(نفت سابق)، بین 10 و 12 نفت شمالی، پلاک 26، طبقه 3،واحد31

تلفن : 02126423216     09120237760    
ساعت کاری:شنبه تا پنجشنبه   17 - 8:30


ایمیل : info@persiadoorco.com sales@persiadoorco.com

×

جستجو کاتالوگ

جستجو کنید

آیا درب شیشه‌ ای اتوماتیک تا به حال دیده اید

• درب شیشه‌ای اتوماتیک

نخستین و پرکاربردترین درب شیشه‌ای اتوماتیک درب اتوماتیک کشوییِ شیشه‌ای است که در بیشتر ساختمان‌ها از این درب‌ها استفاده می‌شود. درب اتوماتیک کشویی می‌تواند با یک یا دو پنل استفاده شود. دستهٔ دوم از درب‌های اتوماتیک درب‌های اتوماتیک لولایی است که با استفاده از لولا به سمت بیرون یا داخل باز و بسته می‌شوند. سومین مدل از درب‌های اتوماتیک درب‌های اتوماتیک کشویی است که به‌شکل آکاردئونی باز و بسته می‌شود و فضای بسیار کمی اشغال می‌کند. آخرین دسته از درب‌های اتوماتیک نیز درب‌های گردان است که مانع از خروج گرما از ساختمان می‌شود و برای ورود و خروج جمعیت زیاد بسیار مناسب است.

همان‌طور که مشخص است، درب‌های شیشه‌ ای در مقایسه با درب‌هایی از جنس فلز یا چوب جذابیت بسیار بیشتری دارد و همین عامل جذابیت بیشتری ایجاد کرده است. فروشگاهی را تصور کنید که در آن از دربی فلزی برای تردد مراجعان استفاده شده باشد. در این صورت، ضمن اینکه داخل فروشگاه قابل دیدن نیست، احتمالاً زمختیِ فلز مراجعان را از ورود به داخل منصرف خواهد کرد. جذابیت شیشه به‌حدی بوده است که صاحبانِ برخی ساختمان‌ها چهارچوب‌های فلزی را نیز از درب‌ها حذف کرده‌اند و درب‌های شیشه‌ ای بدون چهارچوب را برای ورودی برگزیده‌اند.

ویژگی‌های درب شیشه‌ای اتوماتیک

همان‌طور که در بالا اشاره شد، درب شیشه‌ای اتوماتیک پرکاربردترین مدل درب اتوماتیک است. قطعاً دلایل بسیاری وجود دارد که این مدل درب را به یکی از پرکاربردترین مدل‌های درب تبدیل کرده است. در ادامه به معرفی این دلایل و ویژگی‌های منحصر به فرد درب شیشه‌ای اتوماتیک خواهیم پرداخت.

• سبک بودن شیشه. با توجه به ماهیت شیشه، درب‌های اتوماتیک درب‌های بسیار سبکی‌اند. درب شیشه‌ای اتوماتیک با استفاده از موتور الکتریکی باز و بسته می‌شود. هر چقدر پنل و چهارچوب درب سنگین‌تر باشد، برای باز و بسته شدن درب به انرژی و قدرت بیشتری نیاز داریم. دربی که از جنس شیشه ساخته شده باشد وزن کمتری دارد و بنابراین با موتور ضعیف‌تر نیز به‌راحتی کار می‌کند که همین عامل موجب پایین آمدن قیمت تمام‌شدهٔ درب و همچنین مصرف انرژی کمتر خواهد شد.

• جذابیت شیشه. همان‌طور که مشخص است، درب‌های شیشه‌ای در مقایسه با درب‌هایی از جنس فلز یا چوب جذابیت بسیار بیشتری دارد و همین عامل جذابیت بیشتری ایجاد کرده است. فروشگاهی را تصور کنید که در آن از دربی فلزی برای تردد مراجعان استفاده شده باشد. در این صورت، ضمن اینکه داخل فروشگاه قابل دیدن نیست، احتمالاً زمختیِ فلز مراجعان را از ورود به داخل منصرف خواهد کرد. جذابیت شیشه به‌حدی بوده است که صاحبانِ برخی ساختمان‌ها چهارچوب‌های فلزی را نیز از درب‌ها حذف کرده‌اند و درب‌های شیشه‌ایِ بدون چهارچوب را برای ورودی برگزیده‌اند.

• تنوع شیشه. شیشه‌ انواع متنوعی دارد. برای انتخاب نوع شیشه باید به نوع استفاده و کاربریِ خود نیز توجه کنید. از نظر امنیتی نیز شیشه‌ها بسیار متنوع‌اند. شیشه‌های نشکن و ضدگلوله در بازار موجود است، اما قیمت بسیار بالایی دارد. از شیشه‌های مستحکم و سبک نیز می‌توان برای پایین آوردن هزینهٔ درب استفاده کرد. در کنار موارد امنیتی، می‌توان از نوعی شیشه استفاده کرد که زیبایی و جذابیت درب ورودی بیشتر شود. شیشه‌ها در رنگ‌های متفاوتی موجود است و حتی می‌توان از شیشه‌های آیینه‌ای و آنتی‌رفلکس نیز بهره برد. بنابراین بسته به نیاز و سلیقه شما، طیف متنوعی از انتخاب‌ها از بین درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک دراختیارتان است.

• امنیت مناسب شیشه. همان‌طور که اشاره شد، درب شیشه‌ای اتوماتیک با توجه به تنوع در نوع شیشه‌های موجود، گزینه‌های امنیتیِ بسیاری دراختیار قرار می‌گیرد. این درب‌ها با توجه به نوع شیشهٔ به‌کاررفته در آن‌ها می‌توانند ضدضربه و حتی ضدگلوله باشند. با توجه به ماهیت شیشه که سمت دیگر آن مشخص است، افراد داخل می‌توانند از شرایط بیرون آگاهی یابند و در مواقع حساس درب را از داخل قفل کنند.

• صرفه‌جویی در مصرف انرژی به‌کمک شیشه. با استفاده از درب شیشه‌ای اتوماتیک می‌توان در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد. با توجه به تنوع درب‌های شیشه‌ای در تمامی مدل‌های درب، به‌راحتی می توانید بنابر نوع کاربری و فضای موجود، درب مناسبی انتخاب کنید. درب‌های شیشه‌ای در مقایسه با مدل‌های دیگر درب، سبک‌تر است و به‌همین دلیل به موتور چندان قدرتمندی احتیاج ندارند. بنابراین، در این درب‌ها می‌توان از موتوری ارزان‌تر و سبک‌تر استفاده کرد و به این ترتیب درب شیشه‌ای اتوماتیک طول عمر بیشتری خواهد داشت. استفاده از درب شیشه‌ای این امکان را فراهم می‌کند که نور و همچنین گرمای خورشید به‌راحتی وارد ساختمان شود و به‌این ترتیب در مصرف انرژی برای تأمین روشنایی و همچنین گرم کردن محیط صرفه‌جویی می‌شود. علاوه بر اینها، شیشه به‌راحتی با استفاده از درزگیر و چهارچوب مناسب عایق بندی می‌شود و بنابراین از ورود و خروج گرما و برودت و همچنین سروصدای محیط اطراف به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند.

منبع1

منبع2

مقالات مرتبط