×

آدرس : تهران، بلوار میرداماد، خیابان مصدق شمالی(نفت سابق)، بین 10 و 12 نفت شمالی، پلاک 26، طبقه 3،واحد31

تلفن : 02126423216     09120237760    
ساعت کاری:شنبه تا پنجشنبه   17 - 8:30


ایمیل : info@persiadoorco.com sales@persiadoorco.com

×

جستجو کاتالوگ

جستجو کنید

آشنایی با درب اسلایدینگ

درب اسلایدینگ

درب اسلایدینگ ، از پراستفاده‌ترین نمونه‌های درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای، کاربرد بسیازی در ساختمان‌های صنعتی و تجاری دارد و مزایای بسیاری را برای صاحبان ساختمان‌ها و مراجعان فراهم می‌آورد.

از مزایای اصلی درب اسلایدینگ در ساختمان راحتی و آسودگی در استفاده است. درب اسلایدینگ امکان می‌دهد مراجعان بدون نگرانی از باز کردن درب‌های سنگین به شکل دستی، به آسانی از طریق درب تردد کنند. استفاده از درب اسلایدینگ دسترسی به ساختمان را تسهیل می‌کند و افراد دارای ناتوانی نیز قادرند بی‌مشکل و به‌آسانی وارد ساختمان شوند.

از دیگر مزایای کلیدیِ استفاده از درب اسلایدینگ توانایی بالای آن در صرفه‌جویی در فضا است، و این ویژگی گزینه‌ای عالی برای شرکت‌هایی است که در مکان‌های کوچک فعالیت می‌کنند و همچنان به‌دنبال آرامش و راحتی مراجعان خودند. تنوع مدل‌های درب‌های کشوییِ اسلایدینگ و تلسکوپی انتخاب‌‌های بسیاری را در اختیار می‌گذارد و امکان استفاده از حداکثر فضا را فراهم می‌آورد.

درب‌های اسلایدینک در مدیریت امنیت ساختمان نیز کاربرد دارند. مأموران امنیتی ساختمان به‌راحتی می‌توانند این درب‌ها را از راه دور کنترل کنند و به افراد انتخابی اجازه تردد دهند و در صورت لزوم درب را کاملاً غیرفعال کنند. بیشتر درب‌های اتوماتیک دارای سیستم قفل‌اند که امکان کنترل بیشتر را فراهم می‌کند و این احساس امنیت بیشتری را به مراجعان منتقل می‌کند.

درب اسلایدینگ با بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی ساخته می‌شود و نصب و نگهداریِ آسانی نیز دارند که همین عامل نیز استفاده از آن‌ها را کاملاً کاربردی و مناسب می‌کند.

درب اسلایدینگ چگونه کار می‌کند؟

درب‌های اتوماتیک در تسهیل تردد ما نقش بسیاری دارند. درب‌های اتوماتیک عبور از درب‌های مراکز خرید، مراکز پزشکی، واگن‌های قطار و دیگر مکان‌ها را راحت‌تر کرده‌اند. کافی است به سمت درب برویم تا درب به‌طور خودکار باز شود. اما واقعاً درب‌های اسلایدینگ چگونه کار می‌کنند؟

درب اسلایدینگ با استفاده از از سنسورهای متعددی که دارد می‌تواند صدا، نور، وزن، و حرکت را تشخیص دهد. انواع متنوعی از سنسورها وجود دارند که می‌توان در محیط‌های گوناگون بسته به مورد از آنها استفاده کرد.برای مثال، در برخی درب‌های اتوماتیک از سنسورهای وزن برای تشخیص ایستادن فرد در مقابل درب و بر روی مکانی خاص مانند تشک لاستیکی، استفاده می‌شود. از دیگر سنسورهای معمول سنسورهای حرکتی است که با استفاده از آنها حرکت در اطراف درب تشخیص داده می‌شود و با ارسال سیگنالی به درب‌ها، سنسور فعال شده و درب باز می‌شود.

پس از قطع سنسور، سیگنالی به سیستم کنترلی درب فرستاده می‌شود و درب را باز و بسته می‌کند. این مکانیسم به درب اسلایدینگ متصل است و با استفاده از کمربندهای لاستیکی حرکت درب اتوماتیک را از طریق چرخ‌دنده کنترل می‌کند. این سنسورها قابلیت تشخیص عبور مراجعان از درب را نیز دارند.

چرا باید از درب اسلایدینگ استفاده کنیم؟

درب‌های اسلایدینگ مزایای بسیاری دارند که به برخی از آنها اشاره شد و در ادامه خلاصه‌وار آنها را مرور می‌کنیم.

• چون درب اسلایدینگ بدون استفاده از دست باز می‌شود، برای افرادی که حامل سبد خرید و نظایر آنند بسیار مناسب و کاربردی است. درب‌های اتوماتیک به‌طور گسترده در مکان‌هایی با تردد زیاد، مانند ساختمان‌های تجاری، هتل‌ها، و مکان‌های عمومی ‌نصب می‌شوند و نشان‌دهندهٔ اهمیتی است که به مراجعان داده می‌شود..

• درب‌های اتوماتیک اسلایدینگ با تسهیل تردد مراجعان، فارغ از سن و محدودیت‌های فیزیکی، خدمات مشتری فوق العاده‌ای ارائه می‌کنند.

درب اسلایدینگ به طرزی مؤثر به صرفه جویی در انرژی کمک می‌کند و هزینه‌های گرمایش و سرمایش سالانهٔ‌ ساختمان‌ها را کاهش می‌دهد. این درب‌ها فقط زمانی باز می‌شوند که سنسورشان فعال شده باشد و سپس به‌طور خودکار بسته می‌شوند، بنابراین به هیچ عنوان درب بی‌دلیل باز نمی‌ماند. همچنین این درب‌ها مانع خروج هوا می‌شوند و از ورود گردوغبار نیز جلوگیری می‌کنند.

• باز شدن درب‌های اتوماتیک بدون نیاز به استفاده از دست امکانی مطلوب برای بیمارستان‌ها و به‌طور کلی مکان‌هایی است رعایت بهداشت اولویت بالایی دارد. چون در درب اسلایدینگ امکان هوابندی نیز وجود دارد، با استفاده از این درب‌ها می‌توان از ورود گردوغبار به ساختمان هم جلوگیری و همچنین فشار هوای داخل اتاق را کنترل کرد. این عملکرد برای استفاده در اتاق‌های جراحی و دیگر محیط‌های کنترل‌شده بسیار مناسب است.

• با استفاده از درگاه ورودی در این درب‌ها می‌توان بیشترین میزان نور خورشید را وارد ساختمان کرد. این مورد مزیتی عالی در مناطقی است که هوای ابری دارند. روشنایی ساختمان با استفاده از درب اسلایدینگ به حداکثر می‌رسد و هیچ پنجره یا دربی در میزان روشنایی با درب اسلایدینگ قابل رقابت نیست.

• درب اسلایدینگ امنیت ساختمان را نیز بالا می‌برد. با استفاده از این درب‌ها می‌توان به‌راحتی ورود و خروج افراد را کنترل کرد و در صورت بروز مشکل درب‌ها را قفل کرد.

منبع1

منبع2

منبع3

مقالات مرتبط